O PICC

Polsko-Izraelska Izba Gospodarcza (PICC) została utworzona w sierpniu 2016 roku, w odpowiedzi na potrzebę środowiska biznesowego, w związku z ciągłym i dynamicznym wzrostem wymiany gospodarczej pomiędzy Polską a Izraelem.

Izba powstała z inicjatywy ludzi biznesu, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna dla osiągnięcia sukcesu jest wymiana doświadczeń, wiedzy oraz dobre i sprawdzone relacje.

Polskich oraz izraelskich przedsiębiorców łączy odwaga w podejmowaniu decyzji oraz marzenia, z których rodzą się najbardziej przełomowe przedsięwzięcia biznesowe. To, między innymi, dzięki odwadze Polacy tak znakomicie odnaleźli się w rzeczywistości biznesowej po 1989 roku. To właśnie z marzeń, powstaje w Izraelu najwięcej start-up’ów na świecie.

W obydwu krajach największą siłą napędową dla gospodarki są mali i średni przedsiębiorcy oraz firmy rodzinne. Wpływ na to ma nasza historia, wielokulturowość oraz różnorodność naszych krajów. Ta niejednolita tkanka społeczna tworzy warunki dla niestandardowego myślenia.

Dlatego też została powołana Polsko-Izraelska Izba Gospodarcza – miejsce spotkań dla idei i pomysłów z obu krajów. PICC jest platformą wspierającą kontakty handlowe pomiędzy Polską a Izraelem. Celem Izby jest pomoc przedsiębiorstwom, w tworzeniu nowych możliwości biznesowych, jak również w rozwoju ich działalności.

PICC wspiera Członków w poruszaniu się po środowisku biznesowym obu krajów, m.in. poprzez poszukiwanie parterów biznesowych, reprezentowanie firm wobec administracji państwowej, organizowanie zagranicznych misji handlowych, jak również poprzez promocję firm oraz szereg dodatkowych usług związanych bezpośrednio z prowadzeniem biznesu. Członkowie PICC mają również okazję do wymiany doświadczeń przy okazji naszych spotkań i wspólnych przedsięwzięć.

Istotnym elementem naszej działalności jest współpraca z uczelniami oraz ośrodkami naukowymi obu krajów.

Ponadto współpracujemy ściśle z Ambasadą Izraela w Warszawie, Ambasadą RP w Tel Awiwie, Federacją Izraelskich Izb Gospodarczych, Krajową Izbą Gospodarczą w Warszawie, Stowarzyszeniem Producentów w Izraelu oraz Instytutem Eksportu w Izraelu.

Zapraszamy do współpracy.

 


 

Aby zostać Członkiem Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej proszę wypełnić Deklarację Członkowską.

Document Icon

Pobierz Deklarację Członkowską

PDF Icon Word Icon

Wypełniony dokument należy przesłać na adres office@polishisraeli.org